درباره ما

518791logo.jpg

صنعت عکاسی که در اواسط سال های قرن نوزدهم اختراع شد؛ به سرعت دوران نوپایی خود را پشت سر گذاشت و جاذبه سحرانگیز آن روشی شد برای بازنمایی و کشف دنیای پیرامون و ناشناخته ای که دیدار آن طرفداران بسیاری داشت. این پدیده ی نوظهور و حیرت انگیز، خیلی زود حضور خود را در دوردست ترین نقاط دنیا گسترش داد و به فاصله بسیار کوتاهی، حدود سه سال بعد، این صنعت وارد کشور ایران شد.
در طی سالهای طولانی افراد بسیاری به این حرفه پرداختند و برای بهتر شناخته شدن این صنعت تلاش بسیاری کردند.
بدین جهت، شرکت آفومار (سهامی خاص) نیز از زمان تاسیس تاکنون، همواره یکی از شرکتهای پیشرو در تامین لوازم مورد نیاز عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای بوده و با وارد کردن کالاهای مختلف از سراسر دنیا، گامی بزرگ در جهت معرفی محصولات عکاسی به ایرانیان برداشته است.
پدر و بنیانگذار این شرکت، آقای احمد مایل افشار 1355-1297 عکاس حرفه ای مطبوعات و موسس یکی از معدود فروشگاههای مدرن پخش لوازم حرفه ای عکاسی در تهران به نام فتو افشار بود. در سالهای 1341 تا 1344، آقای مایل افشار، در جهت گسترش حرفه عکاسی، اقدام به کسب نمایندگی های انحصاری کارخانه های بزرگ تولید و عرضه کننده لوازم عکاسی مانند کانن، مامیا، مولتی یلس، کیندرمن و ... نمود و در واقع حرفه عکاسی را از میان مطبوعات به فروشگاهها و استودیو های شخصی انتقال داد. فروشگاه وی که "مترو پل" نام داشت، عهده دار توزیع کالا در سراسر ایران بود.
پس از گذشت سالها، با گسترش شهرها و همچنین شناخته شدن هرچه بیشتر صنعت عکاسی در ایران و بنا بر نیاز مبرم به توزیع بیشتر کالا ، سه فروشگاه متروپل 1 در خیابان لاله زار ، متروپل 2 در خیابان استاد نجات الهی و متروپل3  در خیابان میرزای شیرازی کنونی (محل کنونی فروشگاه کانن شماره 3) تاسیس شد. با پیشرفت کار  پسر بزرگ خانواده ابوالقاسم مایل افشار نیز همراه پدر شد و سپس در بهار 1348 شرکت " فتو مترو – سهامی خاص " تاسیس گردید. از آن تاریخ به بعد شرکت فتو مترو عهده دار تمامی امور بازرگانی این مجموعه شد. آقای ابوالقاسم مایل افشار به علت گسترش و افزایش کار و نیاز به تفکیک برخی از امور، شرکت آفومار (سهامی خاص) را در سال 1356 تاسیس کرد. این شرکت با ایجاد قسمتهای مختلف سازمانی و فروش همواره سعی نموده است تا با تکنولوژی همگام و همسو باشد. اکنون مدیریت و هدایت شرکت به عهده نسل سوم این خانواده  یعنی آقای احمد ( امید) مایل افشار می باشد 

هم اکنون شرکت آفومار نمایندگی انحصاری کارخانجات معظم کانن، برونکالر ، تامرون ، ولبون ، اسلیک، نیسین و کولمن را دارا می باشد. 

اخیرا چاپگرهای مخصوص لابراتوار  DNP  نیز به این لیست اضافه شده و  تهیه لابراتوار عکاسی و چاپ عکس در یک بسته از شرکت آفومار امکانپذیر می باشد.